Bulwar Zygmunta Augusta - nabrzeże jachtowe - opis archiwalny aktualny do 2013 roku

Opis archiwalny, aktualny do 2013 roku

:::::: Nabrzeże Bulwar Zygmunta Augusta
::::::
Uwaga! Ze względu na przebudowę od jesieni 2010 roku dwóch kładek na mosty zwodzone i nabrzeża, Bulwar Zygmunta Augusta, widocznego na zdjęciu po prawej stronie, cumowanie w tym rejonie  w 2011 roku może być utrudnione. Mogą się również pojawić okresowe utrudnienia nawigacyjne w żegludze i zamknięcia szlaku. Wiosną 2012 prace nadal trwają...


Nabrzeże dla wodniaków przy Bulwarze Zygmunta Augusta. Fot. Piotr  Chudzikowski (2010)

Nabrzeże - Bulwar Zygmunta Augusta - dostępne dla jachtów i wodniaków przy Starym Mieście
Długi odcinek nabrzeża, na wschodniej części rzeki Elbląg, pomiędzy kładkami dla pieszych (Orla-Studzienna a Kupiecka-Mostowa) przeznaczony jest do cumowania dla turystów wodnych.
Warto dodać, że planowana jest przebudowa owych kładek na mosty zwodzone i modernizacja całego nabrzeża jako atrakcyjnego miejsca postoju dla żeglarzy - o tym piszemy w naszym portalu - tutaj.
Ale na razie opisuję aktualne możliwości. A więc nabrzeże ma tu na całej długości obniżoną wysokość i oczywiście polery cumownicze. W północnej części cumują statki żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, nieco dalej cumuje barka gastronomiczna "Maria". Dalej jest właśnie odcinek nabrzeża przeznaczony dla turystów wodnych.
Należy pamiętać o tym, że wspomniane miejsce do cumowania jest otwarte na falowanie ze strony przepływających jachtów i statków, i otwarte dla wszystkich. To także ulubione miejsce spacerów elblążan. Dlatego podczas postoju tutaj warto zostawić na pokładzie choć jednego członka załogi. Blisko stąd do miasta, do sklepów, licznych barów i restauracji. Tuż przed kolejną kładką (ul. Kupiecka-Mostowa), zamykającą to nabrzeże, zlokalizowana jest sezonowa wypożyczalnia sprzętu wodnego "Nurwid"....

Piotr Salecki, (wrzesień 2010)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź