Kino Pod Żaglami wraca do Gdyni

 

Rusza kolejna edycja „Kina pod żaglami”! „Kino pod żaglami” wraca do Gdyni. W czwartek 19 lutego o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego przy al. Jana Pawła II 11 odbędzie się spotkanie z załogą jachtu „Lady Dana 44”.

„Kino pod żaglami” to projekt POZŻ, realizowany przy współpracy z JachtFilmem, w trakcie którego pokazywane są najlepsze polskie i zagraniczne dokumentalne filmy żeglarskie i morskie. Seanse połączone są ze spotkaniami z ich twórcami lub bohaterami. Do tej pory odbyły się trzy edycje tego projektu: w Gdyni, Gdańsku i Pucku.
Teraz „Kino” znowu wraca do Gdyni. Projekcje odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie POZŻ. Potrwają do końca kwietnia.

Podczas pierwszej projekcji poznamy relacje załogi (na czele z jej kapitanem Ryszardem Wojnowskim) jachtu „Lady Dana 44”, która była pierwszą jednostką pod biało-czerwoną banderą, jaka opłynęła biegun północny.


Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny. Podczas projekcji liczyć można na coś słodkiego i losowanie drobnych upominków wśród uczestników. Następny seans w ramach „Kina pod żaglami” odbędzie się 26 lutego. Pokażemy wtedy film „Nieugięci”.


Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź