Nowa przystań żeglarska w Sztutowie

Na Wiśle Królewieckiej coraz więcej zmian. Po uruchomieniu obu mostów zwodzonych i podniesieniu linii wn do 13-15 metrów w Sztutowie powstanie pierwsza przystań żeglarska.

W naturalnej zatoce, tuż za mostem zwodzonym w Sztutowie, po prawej stronie (gdy płyniemy od strony Zalewu) powstaje nowa przystań żeglarska.


Panorama powstającej przystani z mostu zwodzonego

Cumujący tutaj wodniacy będą mieli do dyspozycji solidne keje, prysznic, wc, możliwość skorzystania z prądu i nabrania wody. Będzie można wyczarterować jacht i drobny sprzęt wodny - kajaki, rowery wodne. Dzięki temu nie tylko żeglarze i motorowodniacy będą mogli podziwiać urokliwy szlak Wisły Królewieckiej.


Prace na przystani

W trakcie naszej "gospodarskiej wizyty" w maju 2009 na przystani trwały intensywne prace wykończeniowe. Inwestor obiecuje, że już w sezonie przystań będzie dostępna dla żeglarzy. Czekamy na Wasze relacje z odwiedzin.

Most zwodzony otwiera się regularnie co dwie godziny o 10, 12, 14, 16 i 18. Szczegółowy rozkład otwarć mostów, śluz, pochylni - tutaj

Zazdrośnikom podpowiadamy - do zagospodarowania pozostaje druga naturalna zatoczka w Sztutowie - położona z kolei tuż przed mostem po lewej stronie. W ramach programu rozwoju dróg wodnych "Pętla Żuław" w Sztutowie powstanie jeszcze jedna przystań żeglarska, przed mostem zwodzonym po prawej stronie (tu, gdzie obecnie jest solidna keja).

Tutaj powstanie druga w Sztutowie przystań żeglarska w ramach programu Petla Żuław (2009-2013)


Miejsce przy moście zwodzonym do zagospodarowania pod kolejne usługi dla wodniaków.

Piotr Salecki

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź