Konkurs na logo Zalewu Wiślanego

Konkurs na nowe logo Zalewu został ogłoszony 1 lipca przez Urząd Marszałkowski. Dzisiaj (bez komentarza) informacje o jego rozstrzygnięciu...


Ogłoszony przez Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu konkurs na logo Zalewu Wiślanego został rozstrzygnięty. Zwycięzcą konkursu został Przemysław Jaskulski z Elbląga. II i III miejsce zajęli odpowiednio Aleksander Bąk z Poznania i Krzysztof Prochera z Elbląga.


Nagrodzone logo. Od redakcji portalu pomorskiszlakzeglarski: Powstrzymujemy się od komentarza (choć nam trudno) i ocenę pozostawiamy Czytelnikom...


Internauci zauważyli podobieństwa z innym logo...

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 lipca we Fromborku podczas IV Międzynarodowego Zlotu Żeglarskiego na Zalewie Wiślanym i Kaliningradzkim. Logo stworzone przez Przemysław Jaskulskiego będzie odtąd firmowało imprezy promujące akwen i cały region Zalewu Wiślanego.
     – W konkursie na logo Zalewu wzięło udział 26 osób z całej Polski – jeden projekt przyjechał aż z Krakowa. Wygrał najlepszy, ale trzeba dodać, że poziom nadsyłanych projektów był bardzo wysoki i wybór nie należał do najłatwiejszych – komentuje dyrektor Biura Regionalnego, Jerzy Wcisła.

     Konkursowi na logo towarzyszył konkurs plastyczny dla dzieci, którego tematem był Zalew Wiślany. Prace zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe.
     Wyróżnione prace to:
     
     Kategoria do 5 lat:
     I miejsce – Julia Wolak z Nowiny,
     II miejsce – Oskar Marszałek z Jegłownika,
     III miejsce – Iga Piotrowska z Markus.
     
     Kategoria od 6 do 9 lat:
     I miejsce – Natalia Wojciechowska z Elbląga,
     II miejsce – Aleksandra Giżka z Markus,
     III miejsce Aleksandra Kreczmer z Nowicy.
     
     Kategoria od 10 lat:
     I miejsce – Mariusz Gryz z Podgrodzia,
     II miejsce – Justyna Golińska z Markus,
     III miejsce – Marta Komorowska z Elbląga.
     
     – Konkurs plastyczny spotkał się z naprawdę dużym odzewem. Planujemy zorganizować wystawę wszystkich prac połączoną z podsumowaniem sezonu Żeglarskiego na Zalewie Wiślanym – zapowiada dyr. Wcisła.

Komentarze internautów nt logo i konkursu: tutaj (portel.pl) i tutaj (gazeta.pl)

źródło: portel.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź