Wisła Śmiała i Górki Zachodnie


Zgodnie z powiedzeniem "szewc bez butow chodzi" na mojej stronie w miejscu Górki Zachodnie była tylko mapka. Opisywałem dalsze regiony szlaku, cały czas odkładając jakże bliski miejscu zamieszkania i ważny region  szlaku - porty jachtowe Górek Zachodnich i rejon Rozlewiska Wisły Śmiałej. Spieszę poinformować, iż już w części nadrobiłem to zaniedbanie. Czytajcie "dalej".

Górki Zachodnie - stolica polskiego żeglarstwa

Górki Zachodnie to dzielnica Gdańska. W praktyce - zupełnie oddzielny organizm, leżący na peryferiach głównego miasta (do centrum około 12 km). Odludzie. Połączenie z centrum miasta zapewnia jedna linia autobusu miejskiego (111). Górki Zachodnie pretendują do miana stolicy polskiego żeglarstwa, morskiego, do miana największego polskiego portu jachtowego. Ściślej - grupy portów które tutaj są usytuowane. Przyznaję - takie określenia są w pełni uzasadnione.
Wisła Śmiała - Przełom Wisły - Rozlewisko Wisły Śmiałej
Pod tyloma nazwami funkcjonuje pas wody przy Górkach Zachodnich, łączący Martwą Wisłę z Zatoką Gdańską. Część z nich to nazwy nieoficjalne, przyjęte przez żeglarzy. Tyle tytułem wstępu, a teraz więcej szczegółów o tym ważnym dla żeglarzy rejonie.


Na razie zapraszam do poczytania o samym Rozlewisku Wisły i Górkach Zachodnich. Szczegółowe informacje na temat portów i przystani tamże - opracowuję. Zapraszam do poczytania - tutaj

Piotr Salecki

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź