9-11 września Inscenizacja bitwy morskiej koło Suchacza... na lądzie

W najbliższy weekend (9-11 września) na plaży w Suchaczu odbędzie się Inscenizacja Bitwy Morskiej na Zalewie Wiślanym w 548 rocznicę zwycięstwa połączonej Floty Elbląsko-Gdańskiej nad Flotą Krzyżacką.


Już w piątek (9 września) około godziny 20 rozpocznie się Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich - niecodzienne widowisko, w wykonaniu najlepszych zawodników z Polski i Europy. Gala w swojej formule przypomina nieco Galę Boksu Zawodowego.

W sobotę (10 września) od godziny 10 na wszystkich przybyłych czeka moc wrażeń. Sobotni dzień rozpoczynamy Indywidualnym Turniejem Rycerskim. Nieco później odbędzie się Turniej Łuczniczy, koncerty grup historycznych takich jak Grupa Radnyna z Pruszcza Gdańskiego czy Percival. W trakcie ich trwania odbędą się pokazy kuglarskie oraz tańce historyczne. Punktem kulminacyjnym imprezy jest godzinna inscenizacja części lądowej bitwy morskiej, która rozpocznie się o godzinie 20. W tym roku do walki stanie prawie 100 zbrojnych rycerzy z całej Polski. Sobotni wieczór zakończy Pani Zdzisia ze swoją muzyką biesiadną.

W niedzielę (11 września) na widzów czeka nie mniej atrakcji niż dotychczas. Od godziny 11 będzie można obejrzeć najbardziej niebezpieczne walki - Turniej pocztów rycerskich „Melee”, czyli po prostu walki na ostro. Po południu imprezę uświetni zespół Rotten Bark - finalista znanego programu muzycznego „Must be the Music” , jako suport zagra elbląski zespół Mulled Vine. Impreza jest częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź