Jeziorak - porty, przystanie, pomosty bindugi

Zanim pojawi się w tym miejscu obszerny artykuł, nad którym obecnie pracuję, zamieszczam mapki. Pierwsza mapka przedstawia lokalizację tak zwanych "pomostów unijnych". Tak naprawdę finansowanie pochodziło z tzw. "grantów norweskich", ale nazwa "pomosty unijne" po prostu się przyjęła. Ta wyjątkowa w skali polskich szlaków wodnych inicjatywa, polegała na ustawieniu w kilkunastu miejscach Jezioraka, Płaskiego i na Kanale Dobrzyckim sezonowych pomostów cumowniczych (przeważnie wyposażonych w y-bomy). Przy większości z tych pomostów zlokalizowane są przenośne toalety i śmietnik. Pomiędzy pomostami kursuje statek asenizacyjny, serwisujący toalety i wywożący śmieci. Zarządza nimi Związek Gmin Jeziorak w Iławie.

W międzyczasie - od momentu napisania tego tekstu w 2011 roku, wiele razy pływałem na Pojezierzu Iławskim. Efektem tych rejsów jest rozwój działu "Pojezierze Iławskie" i "Kanał Elbląski" i pojawienie się w nim opisów dziesiątek przystani i portów jachtowych, a także opisów jezior i kanałów a na stronie w dziale galeria - kilkudziesięciu nowych galerii zdjęć. Po zakończeniu tych prac zostanie utworzona mapka obejmująca porty, przystanie i miejsca schronienia na Jezioraku i pozostałych akwenach Pojezierza Iławskiego.

Piotr Salecki (maj 2011-styczeń 2012, aktualizacja maj 2017)
Pomosty unijne na Jezioraku - fot. Radosław Kamrowski (Maca)


Pomosty unijne na Jezioraku - fot. Radosław Kamrowski (Maca)

Pomosty unijne na Jezioraku - fot. Radosław Kamrowski (Maca)
Odpowiedzi

pomosty

W kanale Dobrzyckim są pomosty ale bez y-bomów a na Krupówkach nie ma unijnego, koło Wieprza w tzw,zatoce Świń jest pomost unijny;P

Dodaj nową odpowiedź