Stare Miasto - Żabi Kruk

Przystań Żabi Kruk powstała w miejscu przystani kajakowej znanego klubu kajakowego o tej samej nazwie. Kajakarze jednak mają swoje miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie i korzystają z udogodnień przystani. Została zlokalizowana w basenie który kończy bieg Starej Motławy. Przystań jest wyposażona we wszystkie udogodnienia dla wodniaków. A więc jest prąd i woda na kei, toalety i prysznice a nawet kącik kuchenny. Dogodny slip umożliwia zwodowanie nawet sporych jednostek, ale operację najlepiej przeprowadzać w asyście bosmana, gdyż slip kończy się pionowym uskokiem.

Aby tu dopłynąć jachtem należy jednak wcześniej, przy Moście Zielonym, położyć maszt. Stanowi to przyczynę, z powodu której większość jachtów wybiera na razie inne przystanie - Marinę Gdańsk Szafarnia i Marinę Na Stępce a na Żabim Kruku rezydują motorówki.
Piotr Salecki


Marina Żabi Kruk - fot. Piotr Salecki

Marina Żabi Kruk - fot. Piotr Salecki


Marina Żabi Kruk - slip. Magazynów widocznych na drugim brzegu już nie ma - fot. Piotr Salecki

Odpowiedzi

Dziwna obyczaje na przystani.

Przystań jest praktycznie czynna do 21.00. Później Pan Bosman kończy zmianę i na marinie zostaje tylko pracownik ochrony. Lecz wcale nie pilnuje jachtów w marinie tylko siedzi sobie w budynku. Skoro już tam siedzi to czy nie można było zapewnić dojście do WC i prysznica. Czy naprawdę w 21 wieku musimy lać po krzakach albo korzystać z kingstona w marinie. Skoro tyle wydano na rewitalizację mariny naprawdę nic nie da się zrobić w tej sprawie.

Dodaj nową odpowiedź