Przystań Tamka

Przystań Tamka (ul. Tamka 17) zlokalizowana jest w gdańskiej dzielnicy Stogi, pomiędzy przystaniami YachtKlubu Północnego i GKM Zaruskiego. Została wybudowana w ramach programu Ożywienia Dróg Wodnych w Gdańsku (czytaj tutaj) i oddana do użytku w 2012 roku. Od czerwca 2013 jest zarządzana przez gdański MOSiR.

Jest to miejsce które spełni wszelkie oczekiwania żeglarzy. Mają tu do dyspozycji różnego rodzaju miejsca postojowe - dla mniejszych i całkiem dużych, pełnomorskich jachtów, parking, pełne zaplecze sanitarne, wyposażoną kuchnię a nawet pralnię. Jest nawet sala wykładowa i pomieszczenia sypialne - na przykład dla załogi oczekującej na przybycie swojego jachtu (te ostatnie na razie nieudostępniane). Tylko dla formalności piszę, że wzdłuż nabrzeży zlokalizowane są skrzynki do poboru prądu, możliwe jest tankowanie wody a tajkże odbiór ścieków z jachtowych urządzeń sanitarnych. Całość jest ogrodzona i strzeżona całą dobę. Dojazd do centrum Gdańska zapewniają połączenia tramwajowe i autobusowe (do przystanku 7 minut piechotą).

Bosman jest obecny na przystani w godzinach 09.00-17.00 i w tych godzinach można dzwonić na przystań pod numer 506-056-097. W pozostałych godzinach na przystani urzęduje ochrona, jak zapewnia Pan Bosman - przygotowana do obsługi odniaków.

Kontakt do przystani:
Przystań Tamka, ul. Tamka 17, 80-627 Gdańsk
tel. 506-056-097 p. Bosman Piotr (czynny w godzinach 09.00-17.00)

email: tamka@mosir.gda.pl

Piotr Salecki (czerwiec-wrzesień 2013)


Główny budynek przystani Tamka - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)


Przystanią zawiaduje bosman - pan Piotr - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)

Część wschodnia przystani to przystanek tramwaju wodnego, pływający pomost z y-bomami dla trzech jednostek i wysokie nabrzeże dla większych jachtów - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)


Część wschodnia przystani z nieco innej perspektywy - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)


Część wschodnia - slip, wysokie nabrzeże, pomost pływający na 3 jednostki i przystanek tramwaju wodnego - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)


Część wschodnia z nieco innej perspektywy - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)


Część zachodnia z charakterystycznym budynkiem mieszkalnym jako punktem orientacyjnym - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)


Część zachodnia przystani to pływający pomost z y-bomami - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)


Wysokie nabrzeże, slip i dalej pływający pomost z y-bomami - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)


Część wschodnia i zachodnia przystani rozdzielone są solidnym slipem - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)

W budynku znajdują się toalety  i prysznice, także dla niepełnosprawnych... - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)

Sale wykładowe... - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)

Dobrze wyposażona kuchnia... - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)

A nawet pralki - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2013)

Piotr Salecki (czerwiec-wrzesień 2013)

Odpowiedzi

moje skromne zdanie

Bywalem w wielu polskich marinach i roznie sie dzialo marina Tamka wedlug mnie jest wyjatkowa zyczliwosc bosmana pana Rynkowskiego oraz ochrony jest nieopisalna wszelaka pomoc zyczliwosc tworzy atmosfere ktora coraz ciezej znalezc w skomercjonizowanych marinach czystosc odpowiedzialnosc bezpieczenstwo bez zarzutu pomimo ze marina lezy troche z boku polecam wszystkim a szefom firmy gratuluje personelu. Skipper SY Spray Venture Kazimierz Bzdak

Dodaj nową odpowiedź