Opłyń Pętlę Żuławską szybką motorówką

Rejs szybką motorówką z Mariny Baltica w Sztutowie, to doskonała okazja poznania pięknych szlaków Pętli Żuławskiej. To dobra propozycja dla wszystkich, którzy nie mają czasu i możliwości odbycia dłuższego rejsu barką lub jachtem a także dla tych, którzy chcą dokonać szybkiego rekonesansu, planując później dłuższy rejs po tych wodach.Już godzinny rejs wystarczy na opłynięcie tak zwanej "Małej Pętli Żuławskiej", czyli na rejs ze Sztutowa, przez Wisłę Królewiecką, Rybinę, Szkarpawę, Osłonkę - na Zalew Wiślany, i dalej Wisłą Królewiecką z powrotem do Sztutowa.

Na rejs Pętlą Żuławską przez Wisłę Królewiecką, Zalew Wiślany, Nogat, Wisłę, Szkarpawę i ponownie Wisłę Królewiecką - trzeba przeznaczyć cały dzień. Po drodze pokonujemy pięć śluz. Przepływamy pod pięcioma mostami zwodzonymi (dwa z nich to mosty obrotowe). Cumujemy w Malborku, Białej Górze, Tczewie, Drewnicy i Rybinie.

Oprócz proponowanych wariantów rejsów, możemy także popłynąć Wisłą Królewiecką i Szkarpawą do Gdańska, łącząc rejs ze zwiedzaniem.

Inna ciekawa trasa to rejs do Elbląga, z wypłynięciem na Kanał Elbląski (do pierwszej pochylni Całuny), aby zobaczyć operację przechodzenia statków i jachtów przez pochylnię. Po drodze wyłączamy silnik i dryfując po jeziorze Druzno podziwiamy piękne krajobrazy i dziką przyrodę. Rejs dalej na Kanał Elbląski, przez pochylnie, jest możliwy wyłącznie ze sternikiem z przystani Marina Baltica.

Planując rejs warto rozważyć czarter dwudniowy i w trakcie rejsu nocować w Malborku lub w Gdańsku.


Przeciwnicy silników mogą wyruszyć z Mariny Baltica na żuławskie szlaki wodne kajakiem lub rowerem wodnym.

Motorówka: Galia 440 Open z silnikiem 40 KM, załoga: 4 osoby.
Koszt czarteru: 50 zł za godzinę + koszt paliwa.
Rejs ze sternikem: cena do negocjacji
Rezerwacja czarteru: Marina Baltica - Sztutowo, tel. 502-047-588, 502-111-188Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź