Archiwum newsów 2023

Zmiany i nowości na stronie Pomorski Szlak Żeglarski 2023

Zmiany i nowości na stronie w 2023 roku

Jesienna Narada Nawigacyjna Pętli Żuławskiej - czyli podsumowanie sezonu 2023 i zmiany na sezon 2024

Jesienna, posezonowa Narada Nawigacyjna w Nowym Dworze Gdańskim, to okazja do spotkania przedstawicieli instytucji i urzędów administrujących drogami wodnymi, operatorów marin, firm czarterowych, stowarzyszeń reprezentujących wodniaków i po prostu zwykłych żeglarzy zainteresowanych rozwojem dróg wodnych.  Po kliknięciu "czytaj dalej" przeczytacie o proponowanych wnioskach, przyjętych zmianach i nowych pomysłach.

Zapraszamy na targi Boatshow Warszawski Salon Jachtowy od 19 do 22 października 2023 w Nadarzynie koło Warszawy

Nowe godziny otwarć mostów, śluz pochylni 2023 - Informator

Dzięki wsparciu firm którym zależy na promowaniu turystyki wodnej wydrukowaliśmy informator "Godziny otwarć obiektów hydrotechnicznych na Pomorskim Szlaku Żeglarskim 2023". Znajdziecie w nim graficzne rozmieszczenie wszystkich obiektów od Gdańska do Iławy i Ostródy oraz informacje o ich funkcjonowaniu i kontakt do obsługi i nadzoru. Informatory będą dostępne bezpłatnie na szlaku wodnym!

Dziękujemy za wsparcie:
Taurus Sea Power,
Poland Boat Show - Warszawski Salon Jachtowy
Aquaczarter,
Bis Iława

Iczarter,
Marina Suchacz,
Ludekczarter
Pod Omegą Iława
Związek Gmin Jeziorak
Żegluga Wiślana
Dziękujemy!

Elbląg planuje remont Mostu Wysokiego

Departament Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu planuje remont Mostu Wysokiego. Most ten jest istotną przeszkodą na szlaku łączącym Gdańsk, Pętlę Żuławską i Zalew Wiślany z Kanałem Elbląskim i Pojezierzem Iławskim. Kiedy rozpocznie się remont? Na razie nie wiadomo.


Stwórzmy system otwarć mostów śluz pochylni na Pomorskim Szlaku Żeglarskim - uwagi i propozycje zmian na sezon 2023

O potrzebie stworzenia spójnego, zrozumiałego dla wszystkich wodniaków systemu funkcjonowania obiektów hydrotechnicznych na Pomorskim Szlaku Żeglarskim pisałem wielokrotnie, po raz pierwszy w 2011 roku... Nasz szlak jest wyjątkowy, funkcjonuje tu aż kilkadziesiąt takich obiektów podczas gdy na głównym szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zaledwie... cztery. Środowisko wodniackie chce mieć swój głos przy ustalaniu harmonogramu i zasad funkcjonowania obiektów, które - poza nielicznymi wyjątkami - służą przede wszystkim turystyce wodnej.

Subskrybuje zawartość