Spotkanie nawigacyjne Pętli Żuławskiej 12 grudnia w Gdańsku

By żeglowało się lepiej. Bezpieczniej, sprawniej, przyjemniej. Co należy zmienić, co przeszkadza w żegludze. Inicjatorem jesiennego spotkania z  ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego jest Zbigniew Ptak, propagator rozwoju dróg wodnych w rejonie delty Wisły, inicjator projektu Pętla Żuławska. Zapraszamy przedstawicieli klubów, firmy, wodniaków-turystów, liczymy na uwagi i głos w dyskusji. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele urzędów i służb odpowiedzialnych za Pętlę Żuławską i sąsiednie szlaki wodne.By żeglowało się lepiej. Bezpieczniej, sprawniej, przyjemniej. Co należy zmienić, co przeszkadza w żegludze. Inicjatorem jesiennego spotkania z  ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego jest Zbigniew Ptak, propagator rozwoju dróg wodnych w rejonie delty Wisły który wyszedł z inicjatywą projektu Pętla Żuławska. Zapraszamy przedstawicieli klubów, firm a także wodniaków-turystów na spotkanie, podczas którego będzie można podzielić się swoimi uwagami. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele urzędów i służb odpowiedzialnych za Pętlę Żuławską i sąsiednie szlaki wodne.

Tematem pr
zewodnim spotkania ma być bezpieczeństwo na wodzie i związane z tym procedury. Słowo procedury brzmi strasznie, ale dzięki nim mamy szansę i możliwość uzyskać pomoc na wodzie. Jak to wygląda w rejonie Pętli Żuławskiej, co należy zmienić, jakie konkretne działania zrealizować? Czy prawo na wodzie jest przestrzegane, czy też plagą są wytwarzające falę i zbyt szybko płynące jednostki? Czy istotniejsza jest niewielka prędkość czy zakaz wytwarzania fal? Czy i jak szlaki wodne patroluje Urząd Żeglugi Śródlądowej, RZGW, Policja, Straż Miejska, WOPR? Iloma jednostkami i z jaką częstotliwością? Jaką rolę pełnią i jak kontrolują wodniaków? Czy  załoga jachtu, która utknie na Wiśle na mieliźnie, może liczyć na uzyskanie skutecznej i wiarygodnej informacji jak uzyskać pomoc? od kogo? I czy może taką pomoc w ogóle uzyskać? Co w przypadku awarii silnika pomiędzy portami na rzecznym szlaku? Czy są firmy, które udzielą nam pomocy dojeżdżając/dopływając do naszej jednostki? Jak je znaleźć?
Jakie są bariery żeglugowe, co przeszkadza wodniakom? Jakie inwestycje hydrotechniczne są planowane i jak ich funkcjonowanie może wpłynąć na swobodę żeglugi po Pętli Żuławskiej?
O tym między innymi będziemy rozmawiać podczas najbliższego spotkania nawigacyjnego w grudniu.

Terminarz spotkania:
12 grudnia 2019, 10.00. Sala Herbowa Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, ul. Okopowa 21/27

Piotr Salecki

Warto przeczytać

  • Wcześniejsze spotkania nawigacyjne - tutaj
Zbigniew Ptak - inicjator spotkania, twórca Pętli Żuławskiej podczas jednego ze spotkań nawigacyjnych - fot. Piotr Salecki

Odpowiedzi

paliwo

Przydałaby się mała stacja paliwowa w Rybinie.

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź