Śluza Przegalina będzie czynna od 01 czerwca 2020

Choć sama śluza będzie czynna, remont części brzegowej będzie kontynuowany. W związku z tym absolutnie zabronione będzie wychodzenie na teren śluzy. Śluzowanie należy również zgłaszać telefonicznie bezpośrednio operatorowi śluzy.


 


Śluza zostanie dnia 1 czerwca oddana do użytku. W dalszym ciągu będą występowały utrudnienia komunikacyjne ze względu na prowadzone prace w awanportach śluzy. Dodatkowo brzegi awanportów jak i perony (nabrzeża) śluzy są w dalszym ciągu terenem budowy, dlatego obowiązuje całkowity zakaz schodzenia z pokładu jednostek pływających. W związku z trwającym remontem każdorazowo śluzowanie należy zgłaszać telefonicznie do operatora śluzy pod numer:
58 323-93-76 lub 786 876 453.
Most zwodzony będzie czynny w godzinach pracy śluzy i otwierany na żądanie przepływających jednostek. Numer telefonu do operatora mostu zwodzonego:
obsługa 514-953-638, administrator: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni 58 341 20 41. Godziny pracy śluzy oraz informacja potwierdzająca jej otwarcie zostaną opublikowane wkrótce w komunikacie RZGW.

  • Opis śluz w Przegalinie na naszej stronie - tutaj
  • Galeria zdjęć śluz w Przegalinie z maja 2020 - tutaj

Piotr Salecki


Śluza Przegalina Południowa - maj 2020 - fot. Piotr Salecki

Awanport śluzy Przegalina Południowa od strony Wisły - fot. Piotr Salecki (maj 2020)


Nieczynna śluza Przegalina Północna i awanport śluzy w którym powstanie baza postojowa dla lodołamaczy - fot. Piotr Salecki (maj 2020)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź