Górki Zachodnie - Jacht Klub im. Conrada

Jacht Klub imienia Conrada
Przystań położona jest na rozlewisku Wisły Śmiałej. Basen jachtowy z nabrzeżami w kształcie litery U od 2011 roku został podzielony na dwie części. Część leżąca bliżej Zatoki Gdańskiej pozostała we władaniu Jacht Klubu im Conrada, pozostałą część basenu i część hangarów oraz terenu przejęła firma Delphia Yachts, tworząc przystań Marina Delphia. Nabrzeże zachodnie, do którego cumujemy burtą, przystosowane jest do wodowania jachtów. Biuro bosmana mieści się w domku u nasady Nabrzeża Północnego. Cumujemy do niego dziobem, cumę rufową obkładając na drewnianych napach cumowniczych.

Klub posiada sporych rozmiarów budynek klubowy oraz hangary, w których rezydują firmy szkutnicze, serwis silnikowy i żaglomistrz. W hangarach możliwe jest także zimowanie jachtów.

  • Strona przystani: jkic.pl
  • Rozlewisko Wisły Śmiałej: tutaj
  • Szlak z Górek Zachodnich do Przekopu Wisły i Świbna - tutaj
  • Szlak Martwej Wisły Gdańsk-Sobieszewo-Przegalina-Świbno - tutaj

Piotr Salecki (maj 2012 - wrzesień 2013)

  • Wpis archiwalny, aktualny do 2011 roku - tutaj

 


Widok na Nabrzeże Północne - archiwum Jacht Klubu im. Conrada


Nabrzeże Zachodnie - fot. Piotr Salecki (2009)

Odpowiedzi

Jacht Klub Conrada 2017/2018

Dzień dobry, Pisze do państwa, ponieważ interesuje mnie miejsce w Klubie Conrada na mój jacht żaglowy. Mój jacht to Arion 29 (jacht żaglowy, długość 9m, szerokość 3m, mieczowa). Moje pytanie, czy mają Państwo jeszcze miejsce na taką łódkę zimą w hangarze od jesieni 2017 do 2018 roku i miejsce w porcie na wodzie w sezonie 2018. Planuje zimowanie u Państwa od listopada 2017 do kwietnia 2018 i postój łódki w porcie w sezonie od kwietnia 2018 do października 2018. Proszę o informacje zwrotną czy jest taka możliwość i jaki byłby koszt. Dziękuje i pozdrawiam serdecznie Fabian Früh

Dodaj nową odpowiedź