Koniec remontu w Kątach


Zakończył się rozgrzebany od kilku lat remont Nabrzeża Północnego. Nareszcie zakończył się rozgrzebany od kilku lat remont nabrzeża zachodniego w porcie Kąty Rybackie. Jeszcze przed remontem nabrzeże to wykorzystywane było przez jachty, które mogły cumować dziobem do kei a rufą do wystawionych pław cumowniczych. Po rozpoczęciu remontu żeglarze mieli już tylko gorzej. Nabrzeże wschodnie i północne wprawdzie odnowiono, ale zachodnie pozostało na kilka lat rozgrzebane. Równocześnie funkcjonujące w budynku WOPR, obok bosmanatu, schludne prysznice i toaalety zostały dla żeglarzy zamknięte. Jak port Kąty Rybackie będzie funkcjonował w sezonie 2011? Czekam na relację żeglarzy, którzy go odwiedzą.

I oto pierwsza - jakże ważna reakcja Czytelnika. 4 maja mail napisał Tomasz Kubacki:
Byłem 1 i 2 maja w Kątach Rybackich. Obejrzałem dokładnie nabrzeże zachodnie. Pięknie zrobione ale.... pod powierzchnią wody z betonu wystają nieodcięte pręty zbrojeniowe, dłuższe niż drewniane belki. Z wody w ogóle tego nie widać, można nieźle burtę podziurawić. Rozmawiałem z bosmanem. Wykonawca ma je odciąć, jak tylko woda opadnie, ale kiedy to się stanie, tego nie wie nikt. Teoretycznie do końca maja. Wcześniej stała tablica "Zakaz cumowania" ale ktoś ją utopił. Pozdrawiam Tomasz.
[Wystające pręty zostały odcięte - redakcja]Kąty Rybackie - Nabrzeże Północne po remoncie. Kwiecień 2011 - fot. Piotr Salecki


Kąty Rybackie - kwiecień 2011 - fot. Piotr Salecki


Kąty Rybackie - kwiecień 2011 - fot. Piotr Salecki


Kąty Rybackie - kwiecień 2011 - fot. Piotr Salecki

Piotr Salecki

Odpowiedzi

Wybrzeże zachodnie

Z informacji od bosmana portu wynika że jeszcze nie odpalono wszystkich prętów po budowie i na razie trzeba bardzo uważać na nogi przy wysiadaniu.

Szpilki odpalone w Kątach

W weekend 29 maja sprawdziłem nabrzeże zachodnie w Kątach Rybackich. Wykonawca na szczęście nie czekał na niską wodę i płetwonurek odpalił wystające pręty. Można już swobodnie stawać do nabrzeża zachodniego.
Pozdrawiam
Tomasz

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź