Wyprawy locyjne i rejsy


Wszystkich, którzy mieliby ochotę poznać opisywane przeze mnie szlaki wodne, zapraszam na wspólne wyprawy.

REJSY MOTORÓWKĄ, kwiecień

 • Elbląg-jezioro Druzno-rzeki Dzierzgoń-Balewka-Tina-Wąska-Fiszewka-Elbląg (1 dzień)
 • Elbląg-Kanał Jagielloński-Nogat-Szkarpawa-Tuga-Święta-Elbląg (1 dzień)
 • Elbląg-Kanał Jagielloński-Nogat-Szkarpawa-Wisła Królewiecka-Zalew Wiślany-rzeka Elbląg-Elbląg (1 dzień)
 • Elbląg-Kanał Elbląski-Iława (1 dzień)
 • Iława-Ostróda (1 dzień)
 • Ostróda-Kana Elbląski-Elbląg (1 dzień)
 • Elbląg-Kanał Jagielloński-Nogat-Malbork (1 dzień)
 • Malbork-Nogat-Liwa-Kwidzyn-Biała Góra (1 dzień)
 • Biała Góra-Wisła-Gniew-Tczew-Martwa Wisła-Gdańsk (1 dzień)

REJSY MOTORÓWKĄ, maj

 • Gdańsk-Motława-Gdańsk (1 dzień)
 • Gdańsk-Martwa Wisła-Gdańsk (1 dzień)
 • Gdańsk - parada na Motławie z okazji uroczystego rozpoczęcia sezonu (pół dnia)

Na rzece Świętej - fot. Łukasz Bellwon

Na rzece Tinie - fot. Monika Mikuła

Na rzece Liwie - fot. Piotr Salecki

REJSY JACHTEM ŻAGLOWYM, kwiecień

 • Elbląg-porty Zalewu Wiślanego-Elbląg (3 dni)
 • Elbląg-Kanał Jagielloński-Nogat-Wisła-Gdańsk (3 dni)

REJSY JACHTEM ŻAGLOWYM, maj

 • Po Wodach Gdańska: Gdańsk-Sobieszewo-Błotnik-Przegalina-Przekop Wisły-Górki Zachodnie (2 dni)
 • Gdańsk-porty Zatoki Gdańskiej-Gdańsk (5 dni)
 • Gdańsk - parada na Motławie z okazji uroczystego rozpoczęcia sezonu (pół dnia)

Na Rozlewisku Wisły Śmiałej w Górkach Zachodnich - fot. P. Salecki

Czas trwania rejsów
Powyższe rejsy będą odbywać się w weekendy, długie weekendy a czasem w dni powszednie. Przeważnie będą to rejsy jednodniowe (szczególnie motorowodne), ale mogą odbywać się kilka dni pod rząd. Można będzie wtedy wziąć udział w rejsie np. na trasie: Elbląg-Malbork, następnego dnia Malbork-Biała Góra i kolejnego dnia Biała Góra-Gdańsk.

Terminy rejsów
Dokładne terminy będą podawane na stronie około dwóch tygodni przed planowaną realizacją rejsu. Jednak najpewniejszym sposobem uczestniczenia w rejsie, jest wcześniejsze ustalenie tego telefonicznie, bezpośrednio ze mną tel. 501 647 139. Rejsy mogą zostać odwołane.

Warunki uczestnictwa

Zwyczajowo, przyjętą zasadą udziału w takich rejsach jest współuczestnictwo w kosztach. Największe koszty to oczywiście paliwo do motorówki. Na trasie Elbląg-jezioro Druzno-rzeki Balewka, Tina, Dzierzgoń-Elbląg spalanie wynosi około 40-50 litrów benzyny + około 1 litr oleju. W przypadku rejsów jachtem podstawowym kosztem będzie koszt czarteru jachtu (około 250 zł za dzień). Rejsy mają charakter prywatny i nie są zorganizowaną imprezą turystyczną. Uczestnicy mogą ubezpieczyć się na własną rękę. Podczas rejsu z motorówki odbywa się intensywne filmowanie, fotografowanie oraz nagrywanie na dyktafon informacji o szlaku wodnym. Wychodzimy też często na ląd. Załoga motorówki stanowi 3 osoby, na jachcie może płynąć do 10 osób.   


Piotr Salecki

Odpowiedzi

kretyn

Czy zastanowiłeś się ile zwierzątek zgineło przez Twoje kretynskie zachowanie Ty pseudo żeglarzu. Na Twoim miejscu bałbym się zamieszczać takie zdjęcia. Słowo Kretyn to delikatne określenie dla Twojego wyczynu!

Ciekawe czy zamiescisz te

Ciekawe czy zamiescisz te wypowiedz = zegalarzu pasionacie !!!!!!

Zwierzątka

Zamieszczę, zamieszczę. Nie sądzę żeby jakieś zwierzątka zginęły z powodu pływania motorówką po rzekach. Bo przeważnie poruszam się po nich ślimaczym tempem - ze względu na wykonywanie zdjęć, robienie notatek i nagrywanie na dyktafon. Prędzej te zwierzątka zginą wplątując się w sieci zastawiane regularnie przez kłusowników. Przy okazji - wypowiedzi osoby na poziomie podpisują swoim imieniem i nazwiskiem. Administrator portalu.

prawo

§ 4 Prędkość statków 1. Prędkość statków i zestawów powinna być bezpieczna i dostosowana do istniejących warunków nawigacyjnych i atmosferycznych, w szczególności nie może stwarzać zagrożenia dla innych statków, uczestników imprez na wodzie i osób kąpiących się. 2. Prędkość statków na podanych niżej żeglownych odcinkach śródlądowych dróg wodnych, jeżeli oznakowanie brzegowe nie stanowi inaczej - nie może przekraczać: 1) Rzeka Wisła od ujścia rzeki Wdy km 813,5 do granicy z morskimi wodami wewnętrznymi km 941,3 (ujście do zatoki) - nie ogranicza się prędkości statków 2) Rzeka Martwa Wisła od km 0,00 do granicy z morskimi wodami wewnętrznymi km 11,5 - nie ogranicza się prędkości statków 3) Rzeka Nogat od km 0,00 do ujścia do Zalewu Wiślanego a) dla jednostek załadowanych - 10 km/godz. b) dla jednostek pustych - 12 km/godz 4) Rzeka Szkarpawa od km 0,00 do ujścia do Zalewu Wiślanego a) dla jednostek załadowanych - 10 km/godz. b) dla jednostek pustych - 12 km/godz. 5) Kanał Jagielloński od połączenia z rzeką Elbląg do rzeki Nogat a) dla jednostek załadowanych - 8 km/godz. b) dla jednostek pustych - 10 km/godz. 6) Wszystkie kanały Systematu Warmińskiego i kanału Elbląskiego 6 - km/godz. 7) Jezioro Drużno - 15 km/godz. 8) Pozostałe jeziora Systematu Kanału Elbląskiego i Systematu Warmińskiego wyszczególnione w § 1 pkt 6 oraz na otwartych jeziorach: Wdzydze, Łebsko Charzykowskie, Żarnowieckie nie ogranicza się prędkości statków pasażerskich, pozostałe statki 15 km/godz.

po co to zamieszczać?

Dzień dobry. Powyższe posty "by anonim" są tu nieprzyjemnym wtrętem pod względem formy i treści. Jest wiele stron, gdzie tego typu rzeczy są mile widziane. Właściciel strony zupełnie niepotrzebnie zareagował na ten atak. Po co karmić trolle? Najlepiej je usunąć i zastąpić znakiem (....). Tak jak na SSI nie ma anonimów, to tutaj także nie powinno być. Lechosław Napierała

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź