Rusza II Etap Pętli Żuławskiej

Starsi Czytelnicy pewnie pamiętają "II Etap Reformy" u schyłku socjalizmu, który nigdy nie mógł się skończyć a tak naprawdę nigdy się nie zaczął. Na szczęście czasy się zmieniły. Po zakończeniu prac I etapu wkrótce ruszą prace przy budowie kolejnych portów i przystani żeglarskich.

Najważniejsze inwestycje II etapu prac, to budowa trzech portów i przystani: w Kątach Rybackich, Rybinie i Sztutowie.
Będzie można w nich zacumować już w 2014 roku, czyli w kolejnym sezonie żeglarskim. Infrastruktura przystani w Rybinie i Sztutowie będzie budowana w całości, natomiast marina w Katach Rybackich będzie wykonana w akwatorium istniejącego już portu w Kątach Rybackich i w oparciu o jego nabrzeża. Oczywiście we wszystkich tych miejscach powstanie zupełnie nowe zaplecze dla wodniaków - budynki bosmanatów z toaletami i prysznicami, przyłącza prądu i wody, miejsca biesiadne. Co najważniejsze - będą oczywiście nowe, pływające pomosty i y-bomy.

Wizualizacja nowej przystani w Rybinie - archiwum Biura Rozwoju Dróg Wodnych w Gdańsku


Wizualizacja portu jachtowego w Kątach Rybackich - archiwum Biura Rozwoju Dróg Wodnych w Gdańsku

Piotr Salecki (styczeń 2013)

Odpowiedzi

Saling

Fajnie :)

Marina Frombork

Może tutaj uzyskam odpowiedź, co z mariną we Fromborku ? Miała tam powstać największa nad Zalewem Wiślanym marina, czytałem o tym wiele razy parę lat temu, a potem jak makiem zasiał - cisza .

Ulubiona strona :)

Ostatnio dużo czytam blogów, stron a także bywam na forum dyskusyjnym gazety.pl. Ta strona mnie bardzo zaciekawiła, dodałam sobie ją do ulubionych. Pozdrawiam Anita :)

Witajcie - nowy user michał

Fajna strona, nawet ciekawy wpis, dodam se do ulubionych niech strace :)

Stefan

Fajna strona, pozdrawiam czytających.

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź