Archwium newsów 2022

Godziny otwarć mostów, śluz, pochylni, ważne informacje i zmiany na szlaku

Od 29 kwietnia rozpoczyna się sezon na Pomorskim Szlaku Żeglarskim. Mamy dla Was informacje o godzinach otwarć śluz i pochylni a także mostów zwodzonych, obrotowych i pontonowych. Już wkrótce wydamy nasz informator "Godziny otwarć obiektów hydrotechnicznych na Pomorskim Szlaku Żeglarskim".Awaria mostu zwodzonego w Rybinie na Szkarpawie

Most zwodzony w Rybinie na Szkarpawie nie będzie otwierany dla ruchu wodnego od 20 do 29 kwietnia 2022 ze względu na awarię. 29 kwietnia jest planowanym - ale niegwarantowanym dniem przywrócenia funkcji zwodzenia.
Most naprawiony i czynny od 27 kwietnia.Bezpieczne Żuławy – rozbudowa Systemu Monitoringu Przeciwpowodziowego

Żuławy to region wymagający wielu działań w kontekście ochrony przeciwpowodziowej. Zmniejszenie ryzyka powodzi w obszarze Żuław wpływa bezpośrednio na wzrost potencjału dla zrównoważonego rozwoju  tego rejonu. W związku z tym PGW Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w  Gdańsku realizuje projekt „Kompleksowe Zabezpieczenie Przeciwpowodziowe Żuław – Etap II – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku”.

Przystań w Białej Górze ma nowego operatora

Przystań w Białej Górze nie miała ostatnio szczęścia do operatorów. Zwycięzcy przetargów rezygnowali z podejmowania działalności. Ostatni sezon marinę prowadził  Daniel Domagalski z firmy Iczarter, oferującej czartery na Pętli Żuławskiej i Kanale Elbląskim. I to właśnie ta firma została zwycięzcą przetargu ogłoszonego pod koniec 2021 roku i przez najbliższe piętnaście lat będzie operatorem przystani w Białej Górze.
fot. Marina Biała Góra

Subskrybuje zawartość