Archiwum newsów 2022

Nowy most obrotowy na rzece Elbląg

Nowy most obrotowy na rzece Elbląg w Nowakowie zastąpi już wkrótce funkcjonujący wciąż ostatni most pontonowy na Pomorskim Szlaku Żeglarskim.

Zmiany i nowości na stronie Pomorski Szlak Żeglarski 2022

Zmiany i nowości na stronie w 2022 roku

Betonoza dotarła do Opływu Motławy

Opływ Motławy łączący Motławę z Martwą Wisłą. To droga wodna dla małych jednostek - kajaków, pontonów, niewielkich motorówek.  Opływ Motławy, choć w mieście, przypomina nam krajobrazowo dziką Motławę. Nadbrzeżne krzaki, zieloności, na wodzie zielone dywany utrudniające przepłynięcie. Niestety, ostatnie prace przy Opływie Motławy od strony Martwej Wisły zmieniają mocno charakter tego szlaku. Kipiące zielenią brzegi zamieniono bowiem w portowe nabrzeża.

Godziny otwarć mostów, śluz, pochylni 2022 - informator

Dzięki wsparciu firm którym zależy na promowaniu turystyki wodnej wydrukowaliśmy informator "Godziny otwarć obiektów hydrotechnicznych na Pomorskim Szlaku Żeglarskim 2022". Znajdziecie w nim graficzne rozmieszczenie wszystkich obiektóqw od Gdańska do Iławy i Ostródy oraz informacje o ich funkcjonowaniu i kontakt do obsługi i nadzoru. Informatory będą dostępne bezpłatnie na szlaku wodnym! Dziękujemy za wsparcie firmom Taurus Sea Power, Iczarter, Boat&Bike, Keja Czarter, Marina Suchacz, ProViolin, Good Time Czarter, Mewa Czarter, ElPablo Czarter, Aquaczarter, Ludekczarter. Dziękujemy!


Godziny otwarć mostów, śluz, pochylni, ważne informacje i zmiany na szlaku

Od 29 kwietnia rozpoczyna się sezon na Pomorskim Szlaku Żeglarskim. Mamy dla Was informacje o godzinach otwarć śluz i pochylni a także mostów zwodzonych, obrotowych i pontonowych. Już wkrótce wydamy nasz informator "Godziny otwarć obiektów hydrotechnicznych na Pomorskim Szlaku Żeglarskim".Awaria mostu zwodzonego w Rybinie na Szkarpawie

Most zwodzony w Rybinie na Szkarpawie nie będzie otwierany dla ruchu wodnego od 20 do 29 kwietnia 2022 ze względu na awarię. 29 kwietnia jest planowanym - ale niegwarantowanym dniem przywrócenia funkcji zwodzenia.
Most naprawiony i czynny od 27 kwietnia.Bezpieczne Żuławy – rozbudowa Systemu Monitoringu Przeciwpowodziowego

Żuławy to region wymagający wielu działań w kontekście ochrony przeciwpowodziowej. Zmniejszenie ryzyka powodzi w obszarze Żuław wpływa bezpośrednio na wzrost potencjału dla zrównoważonego rozwoju  tego rejonu. W związku z tym PGW Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w  Gdańsku realizuje projekt „Kompleksowe Zabezpieczenie Przeciwpowodziowe Żuław – Etap II – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku”.

Przystań w Białej Górze ma nowego operatora

Przystań w Białej Górze nie miała ostatnio szczęścia do operatorów. Zwycięzcy przetargów rezygnowali z podejmowania działalności. Ostatni sezon marinę prowadził  Daniel Domagalski z firmy Iczarter, oferującej czartery na Pętli Żuławskiej i Kanale Elbląskim. I to właśnie ta firma została zwycięzcą przetargu ogłoszonego pod koniec 2021 roku i przez najbliższe piętnaście lat będzie operatorem przystani w Białej Górze.
fot. Marina Biała Góra

Subskrybuje zawartość