Pływające wyspy, zielone dywany i kartofliska czyli inna Motława

Jesienią 2019 roku rozpocząłem aktualizację informacji o szlakach wodnych Gdańska. Kilkadziesiąt rejsów zaowocowało setkami zdjęć, filmów, mapkami i materiałem, z którego powstaną zaktualizowane opisy. Pływałem również po Motławie, którą dotarłem aż do miejscowości Suchy Dąb. Niektóre odcinki Motławy są bardzo zarośnięte przez roślinność wodną, zdarzają się również "korki" z pływających wysp które blokują żeglugę. Zobaczcie to na filmie.


Jesienią 2019 roku rozpocząłem aktualizację informacji o szlakach wodnych Gdańska. Kilkadziesiąt rejsów zaowocowało setkami zdjęć, filmów, mapkami i materiałem, z którego powstaną zaktualizowane opisy. Pływałem również po Motławie, którą dotarłem aż do miejscowości Suchy Dąb, gdzie na przeszkodzie stanął bardzo niski mostek. Niektóre odcinki Motławy są bardzo zarośnięte przez
roślinność wodną, nazywaną przez wodniaków zielonymi dywanami lub kartofliskiem. Z kolei pływające wyspy - czyli oderwane kępy porośnięte trzcinami płyną w leniwym nurcie Motławy. Często dochodzi do połączenia ich ze sobą przez co tworzą się "korki" z pływających wysp blokujące żeglugę.
Zobaczcie to na filmie.
Piotr Salecki

  • Locja Motławy jest tutaj

Motława - "zielony dywan" okolice Krępca - fot. Piotr Salecki - wrzesień 2019


Motława - dryfująca lodówka lub pralka - fot. Piotr Salecki - wrzesień 2019


Motława - korek z pływających wysp Grabiny Duchowne - fot. Piotr Salecki - wrzesień 2019

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź