Miłomłyn - port jachtowy

To zupełnie nowe miejsce na szlaku kanału Elbląskiego. Nowy port w Miłomłynie ma całkiem sporych rozmiarów basen portowy (120x80 metrów), do którego wpływamy wprost z kanału Elbląskiego. Port rozwija się powoli i systematycznie od 2020 roku i wciąż nie jest (w 2024 roku) oficjalnie otwarty, chociaż już od dwóch lat cumują tu jachty i łodzie motorowe. Nabrzeża portowe są przystosowane do cumowania jachtów w y-bomach (Nabrzeże Wschodnie i Południowe) zamocowanych do drewnianego pomostu połączonego z nabrzeżem oraz burtą (Nabrzeże Zachodnie). Slip znajduje się w narożniku pomiędzy Nabrzeżem Południowym a Zachodnim. Nabrzeże Północne jest w trakcie uzbrajania. W części lądowej budynek sanitarny - wc i prysznice oraz biuro portu. Port jest cały czas (2024) w rozbudowie. Cumując tutaj w trakcie rejsu tranzytowego przez Kanał Elbląski należy mieć świadomość, że do centrum Miłomłyna czeka nas stąd spacerek około 1,5 km.

Ważne informacje

  • Port Jachtowy Miłomłyn - telefon 502-114-464
  • Galeria zdjęć na mojej stronie - tutaj
  • GPS (wejście do basenu portowego): 53°46'20.9"N 19°49'39.9"E
  • Opis Kanału Elbląskiego od Miłomłyna do jeziora Ilińsk - tutaj
  • Opis Kanału Elbląskiego od jeziora Ilińsk do jeziora Ruda Woda - tutaj
  • Opis Kanału Elbląskiego od jeziora Ruda Woda do Pochylni Buczyniec - tutaj
  • Opis Kanału Elbląskiego od Miłomłyna do jeziora Drwęckiego - tutaj
  • Opis Kanału Iławskiego od Miłomłyna do Jezioraka (Zatoki Kraga) - tutaj

Piotr Salecki (2023)

Uwaga! Zauważyliśmy niepokojącą tendencję panującą wśród administratorów i redaktorów różnego rodzaju portali internetowych czy stron na facebooku. Otóż piszący tam treści kopiują czyjeś treści i zamieszczają je jako własne, autorskie newsy, często nawet bez podania źródła, lub wręcz bez pytania o zgodę. Czym innym jest udostępnianie czyjegoś posta na facebooku, co jest dozwolone, a czym innym kopiowanie treści i publikowanie jej jako własnej, co jest naruszeniem praw autorskich. Kopiowane są nasze mapki i nasze materiały, a dowodem na to jest fakt, iż kopiujący powielają... również nasze błędy, które popełniamy, bo przecież nie jesteśmy nieomylni.
Powyższa treść o Porcie Jachtowym Miłomłyn jest jedyna i pierwsza w internecie. jeśli chcesz o tym miejscu napisać i cytować nasze materiały - podaj źródło i autora.
Nie wyrażamy zgody na kopiowanie naszych treści nie tylko bez pytania nas o zgodę ale także bez podania źródła i autora materiału. Nie wyrażamy zgody na takie praktyki!
Chętnie udostępniamy materiały z tej strony - po wcześniejszym zapytaniu i uzgodnieniu!Port jachtowy Miłomłyn - wejście z Kanału Elbląskiego - fot. Piotr Salecki (2022)


Port jachtowy Miłomłyn - Nabrzeże Wschodnie - fot. Piotr Salecki (2022)


Port jachtowy Miłomłyn - slip. Po lewej Nabrzeże Południowe, po prawej - Zachodnie. Fot. Piotr Salecki ((2022)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź