Linie wysokiego napięcia

Wydawać by się mogło, że na otwartych wodach Zalewu Wiślanego nie czyhają na nas żadne pułapki związane z liniami energetycznymi. Okazuje się jednak, że niebezpieczne, nieoznakowane  linie energetyczne znajdują się w kilku portach Zalewu. Na szczęście linie te przechodzą w takich miejscach które możemy ominąć, cumując bezpiecznie w tym samym porcie.
Pamiętaj! Druty niżej niż myślisz! Dane w tabelce traktuj z rezerwą! Zawsze sprawdzaj aktualną wysokość przewodów a w razie wątpliwości kładź maszt!

Zalew Wiślany - linie wysokiego napięcia w portach.
L.p.LokalizacjaWysokość
nad wodą
2011/2017
Uwagi
1Krynica Morska - port rybackinieznanalinia nieoznakowana, w pobliżu północno-zachodniego narożnika basenu portowego
2Krynica Morska - port jachtowynieznanalinia nieoznakowana, przecina w poprzek stary basen portowy w zachodniej części portu (z zakazem wpływania)
3Kąty Rybackie przystań Neptun (dawny Barkas)
nieznanalinia nieoznakowana, przecina w poprzek wewnętrzny basen portowy przystani (za wałem)
Wiosną 2013 linia poprowadzona pod dnem przystani.

 

Rzeka Pasłęka i Kanał Pasłęki linie wysokiego napięcia kanału portowego do Braniewa. Stan wiosna 2011, na podstawie moich rejsów w 2011, 2015, 2017 roku i znaków brzegowych.
L.p.kmLokalizacjaWysokość
nad wodą
2011
Uwagi
1 

Kanał Pasłęki

8 metrów pomiędzy portem Urzędu Morskiego a mostkiem na wyspę (obecnie (przebudowywany na zwodzony). Linia ma zostać poprowadzona pod dnem. Linia poprowadzona pod dnem rzeki w sezonie 2017.
2 Pasłęka8 metrów
pomiędzy Nową Pasłęką a Braniewem

Dane w tabelkach mogą ulegać zmianie. Następują ciągłe zmiany, dlatego za każdym razem należy upewnić się, jaka jest aktualna wysokość. Proszę o nadsyłanie informacji o zauważonych zmianach.

opracowanie
Piotr Salecki (kwiecień 2012, aktualizacja maj 2013, aktualizacja maj 2017, marzec 2018)


Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź