Gdańsk - Motława - przystań kajakowo-wodna Kamienna Grodza

Przystań kajakowo-wodna Kamienna Grodza zlokalizowana jest na wschodnim brzegu Motławy w pobliżu stopnia wodnego Kamienna Grodza. Część wodna składa się z dwóch pływających pomostów - jednego na Motławie a drugiego na Opływie Motławy (w odległości 250 metrów).

Pływający pomost na Motławie oparty jest o wbite w dno metalowe pale i połączony trapem ze schodkowym tarasem widokowym, zaprojektowanym przed laty jako miejsce dla kibiców wyścigów kajakowych i wioślarskich. Nie do końca przemyślana konstrukcja sprawia, że przy wysokim stanie wody Motławy wyjście z trapu znajduje się pod wodą. Pale, o które opiera się pomost pozostają w wodzie po zdjęciu pomostu w okresie jesienno-zimowym. Część lądowa to wc toi-toi, suszarki na kajaki, krąg ogniskowy i śmietniki oraz zadaszone wiaty biesiadne z ławostołami, zwykle w weekendy zagospodarowane przez ukraińskie rodziny, które upodobały sobie to miejsce do tu biesiadowania i grillowania.

Ponieważ wrota przeciwpowodziowe Kamienna Grodza często nie funkcjonują prawidłowo - piszę o tym  tutaj przystań jest miejscem, gdzie przenosimy kajaki lądem (około 250 metrów) do drugiego pomostu przystani Kamienna Grodza - Reduta Wilk - który opisuję tutaj.

Ważne informacje

  • GPS (pomost): 54°20'24.2"N 18°39'07.7"E

Piotr Salecki (czerwiec 2024)Pomost pływający przystani - fot. Piotr Salecki (2024)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź