Sol Marina

[aktualizacja 2022 - budowę podzielono na 3 etapy. Etap I, włącznie z wewnętrznym portem jachtowym - ukończono w 2021 roku. Etap II i III zostaną zakończone do 2025 roku. Według planu oprócz portu wewnętrznego będą również pomosty cumownicze i przystań na otwartych wodach Martwej Wisły].

Sol Marina to imponujące osiedle apartamentowców i domków jednorodzinnych z własnym portem, a nawet siecią kanałów. Projekt wyróżniają właśnie głęboko wcinające się w ląd kanały portowe, które umożliwią cumowanie naszego jachtu czy motorówki dosłownie tuż "pod balkonem" apartamentu.

Tymczasem jednak osiedle jest wyłącznie w planach, inwestycja jak dotąd nie ruszyła, chociaż możecie ją zobaczyć tutaj: https://dekpol.pl/mieszkania/sol-marina/
Na brzegu Martwej Wisły wykopano jednak w miejscu inwestycji trzy kanały portowe - dwa dłuższe i jeden niewielki. Kanały te mogą stanowić doskonałe miejsce schronienia a nawet i biwaku w okolicach Sobieszewa, skutecznie osłaniając nas od falowania na rzece. Baseny są zarośnięte trzcinami, jednak bez problemu znajdziemy miejsce do lądowania na piasku. Miejscami na brzegu kamienie.
W jednym z kanałów zacumowana została barka, która obecnie, po kilku latach, osiadła na piasku.

GPS: 54, 20' 31.97" N, 18, 49' 2.97" E

Piotr Salecki (listopad 2019)

Basen w miejscu przyszłej Sol Mariny - fot. Piotr Salecki (2019)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź