Wiślinka plaża Rozlewisko

Oczywiście trudno tej plaży konkurować z nadmorskimi plażami Sobieszewa czy Brzeźna, ale jeśli poszukujemy miejsca na kąpiel podczas rejsu z lub do Gdańska i płyniemy Martwą Wisłą, to z pewnością warto tu zawitać.

Do plaży podpływamy od strony wschodniej, gdyż "jęzor" płycizny wychodzi kilkadziesiąt metrów w Rozlewisko. Oczywiście jednostki mieczowe podnoszą miecz i na końcu płetwę sterową, dzięki czemu dopłyną wprost do brzegu. Jednostki z większym zanurzeniem dopłyną bardzo blisko, gdyż wschodni kraniec płycizny od razu przechodzi w głębię. Rozległa płycizna zachęca do spacerów i brodzenia z małymi dziećmi, należy jednak je cały czas asekurować i uważać, gdyż w dnie zdarzają się niewielkie "dołki". Uwaga zwłaszcza przy wschodnim krańcu płycizny, gdzie dno gwałtownie się obniża (dzięki temu możemy tak blisko podpłynąć jachtem). Miejsce zachęca do kilkugodzinnego postoju, kąpieli, posiłku, może zrobienia na lądzie grilla, jednak odradzam zostawanie tu na noc, ze względu na brak osłony przed falowaniem. 

W 2019 został tu ustawiony pomost cumowniczy w ramach budowanej przystani kajakowej, która powstanie w 2020 roku. Pomost umożliwia podejście jachtom śródlądowym o zanurzeniu do 40-50 cm (na krańcu pomostu).

Piotr Salecki (2018, aktualizacja 2019,2023)


Abu obejrzeć mapkę w powiększeniu kliknij na mapkę dwukrotnie lub tutajPlaża Rozlewisko nad Martwą Wisłą - fot. Piotr Salecki (2018
)


Plaża Rozlewisko nad Martwą Wisłą - fot. Piotr Salecki (2018)

Plaża Rozlewisko nad Martwą Wisłą - fot. Piotr Salecki (2018)

Plaża Rozlewisko nad Martwą Wisłą - widać falę załamującą się na płyciźnie - fot. Piotr Salecki (2018)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź