Wiślinka - Brama Sobieszewska

Przystań Brama Sobieszewska stanowi w istocie dodatek do pensjonatu o tej samej nazwie. Swoimi rozmiarami przypomina on raczej hotel, a nie pensjonat. To właśnie budynek pensjonatu, pomalowany w jaskrawy, bordowo-pomarańczowy kolor, zobaczycie płynąc Martwą Wisłą, już z daleka. Przystań zlokalizowana jest na południowym brzegu Martwej Wisły, na wschód od mostu pontonowego w Sobieszewie.


Nabrzeże na całej długości jest umocnione - betonowe, z kostki lub kamienia. W roli odbijaczy występuje drewniane oszalowanie z zamocowanymi oponami. Ale do tej częsci nabrzeża broni dostępu około dziesięciometrowy pas trzcin. Dopiero dalej, we wschodniej części nabrzeża trzcin nie ma i możemy swobodnie zacumować do dwóch wychodzących w wodę solidnych rozmiarów pomostów-tarasów. Pomiędzy tymi pomostami schodzi do wody slip. Na samym końcu jest fragment nieumocnionego, piaszczystego brzegu.

Po zacumowaniu powinniśmy udać się do pensjonatu i zapytać o pozwolenie na cumowanie. Gospodarz pensjonatu jest życzliwie nastawiony do kulturalnych wodniaków, którzy (za opłatą) mogą skorzystać z wc i prysznica czy zjeść posiłek. Można tu także wynająć sprzęt wodny (rowery wodne, łodzie wiosłowe, kajaki, motorówki). Na przystani można bezpieczne slipować jachty i motorówki. Można tu także zimować sprzęt wodny.  

Adres przystani: Wiślinka, ul. Piaskowa 9, tel: 603-692-905
Strona internetowa: bramasobieszewska.pl

Piotr Salecki (czerwiec-październik 2011)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź