Rybina - most zwodzony (Szkarpawa)

Drogowy most zwodzony w Rybinie, na Szkarpawie, jest fragmentem Węzła Wodnego Rybina (opis - klikamy tutaj) w skład którego wchodzą: drogowy most zwodzony na Wiśle Królewieckiej, która w Rybinie łączy się ze Szkarpawą, obrotowy most kolejowy na Szkarpawie, stacja pomp - która odcina Linawę, łączącą się tu niegdyś ze Szkarpawą. Nieco dalej do Szkarpawy wpada Tuga, jedna z najpiękniejszych żuławskich rzek.

Aktualizacja kwiecień 2019: w sezonie 2019 most będzie otwierany tylko trzy razy dziennie ze względu na niebezpieczeństwo uszkodzenia. Remont zostanie wykonany po sezonie - więcej tutaj


Panorama mostu od strony zachodniej, od Drewnicy. Fotografia z pomostu cumowniczewgo dla jachtów. Na lewym przyczółku mostu widać tablicę z godzinami otwarć. Fot. Piotr Salecki (2009)


Tablica z godzinami otwarć, aktualna także w sezonie 2010 i 2011. Fot. Piotr Salecki (2009)
Aktualne godziny otwarć mostów, śluz, pochylni znajdziecie tutaj


Panorama mostu od strony zachodniej, od Drewnicy. Z lewej strony widoczna keja dla jachtów. Fot. Piotr Salecki (2009)


Most w początkowym stadium otwierania. Fot. Piotr Salecki (2009)


Pomost cumowniczy na Szkarpawie przed mostem od strony wschodniej (od Drewnicy). Jachty z wysokimi masztami muszą uważać na konary drzew, może być też koniecznie podniesienie miecza nieco w górę. Fot. Piotr Salecki (2009)

Aktualizacja lipiec 2019: ten pomost cumowniczy został wyłączony z eksploatacji. Ze względu na jego koszt odstąpiono od remontu, natomiast planowane jest zakupienie nowego pomostu.  odsprzedany (obecnie znajduje się

Piotr Salecki (sierpień 2010, aktualizacja 2019)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź