Cyganek-Żelichowo - przystań kajakowo-wodna

Przystań kajakowo-wodna w Cyganku-Żelichowie położona jest tuż przy dwóch charakterystycznych obiektach - Gospodzie Mały Holender i Parafii Greckokatolickiej z zabytkowym kościołem pod wezwaniem świętego Mikołaja. Oba te miejsca mają swój klimat i swoją specyfikę i oba są warte postoju - w celu odbycia uczty duchowej i smakowej. Przystań kajakowa ma rozbudowaną część lądową, wiaty biesiadne, krąg ogniskowy, toaletę toi-toi.

Wspomniane obiekty powodują, że miejsce to jest często nawiedzane przez załogi jachtów i hausbootów, które cumują przy pomoście kajakowym. To powoduje problemy z obsługą licznych grup kajakowych, które tu właśnie rozpoczynają lub kończą spływy kajakowe. Dlatego pamiętajmy o tym, że jest to pomost wybudowany dla kajakarzy i pozostali turyści wodni mogą z niego korzystać w taki sposób, by nie utrudniać spływu. Dla załogi jachtu czy hausboota w praktyce może to oznaczać po prostu konieczność szybkiego odbicia od pomostu. Dlatego, jak widać na zdjęciach poniżej, przewidujący wodniacy cumują w taki sposób, by w razie czego nie przestawiać swojego pływadła.

Piotr Salecki (2022)

Ważne informacje

  • Galeria zdjęć przystani kajakowej w Cyganku-Żelichowie na naszej stronie - tutaj
  • Koordynaty GPS przystani kajakowej w Cyganku-Żelichowie: 54°14'27.7"N 19°08'34.4"E


Artykuł powstał przy współpracy firmy Ludekczarter - www.ludekczarter.pl
która udostępniła nam do rejsu locyjnego swój hausboot. Dziękujemy!Pomost przystani kajakowo-wodnej w Cyganku-Żelichowie - fot. Piotr Salecki (2023)


Pomost przystani kajakowo-wodnej w Cyganku-Żelichowie - fot. Piotr Salecki (2023)


Pomost przystani kajakowo-wodnej w Cyganku-Żelichowie - fot. Piotr Salecki (2023)


Zapraszamy na obozy przygody - www.wandrus.com.pl | www.obozyquadowe.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź