Nowy Dwór Gdański - nabrzeże przy stacji paliw Ofki

Nabrzeże Tugi przy stacji paliw Ofki to istotne miejsce w trakcie rejsu Tugą. Po pierwsze dlatego, że możecie tu uzupełnić zapasy paliwa na stacji paliw położonej najbliżej wody na całej Pętli Żuławskiej. Po drugie dlatego, że nabrzeże przy stacji paliw to jedyne miejsce przed mostem zwodzonym, gdzie możecie próbować znaleźć miejsce do zacumowania w oczekiwaniu na otwarcie mostu zwodzonego. Miejsce to jest najczęściej szczelnie "obstawione" przez jednostki motorowe rezydentów, więc w razie braku wolnej przestrzeni pozostaje zacumowanie burtą do jakiejś cumującej już przy brzegu jednostki.

Nabrzeże jest umocnione betonową opaską, która w wielu miejscach jest uszkodzona. Rezydenci, którzy tu cumują, adaptują to miejsce do swoich potrzeb, wbijając drewniane paliki jako polery cumownicze, wycinając prowizoryczne schodki czy tworząc różnej maści mikropomosty, z których część, z biegiem czasu, porzucona i nienaprawiana, powoli się rozpada.


Piotr Salecki (2022)

Ważne informacje:

  • Koordynaty GPS nabrzeża przy stacji paliw Ofki w Nowym Dw. Gdańskim: 54°12'53.8"N 19°06'51.3"E
  • Galeria zdjęć nabrzeża przy stacji paliw Ofki w Nowym Dw. Gdańskim: tutaj
  • Godziny otwarć mostu zwodzonego w Nowym Dworze Gdańskim - tutaj.Nabrzeże Tugi przy stacji paliw Ofki w Nowym Dworze Gdańskim - fot. Piotr Salecki (2021)

Nabrzeże Tugi przy stacji paliw Ofki w Nowym Dworze Gdańskim - fot. Piotr Salecki (2021)


Nabrzeże Tugi przy stacji paliw Ofki w Nowym Dworze Gdańskim - fot. Piotr Salecki (2021)


Zapraszamy na obozy przygody - www.wandrus.com.pl | www.obozyquadowe.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź