Rybina - Przystanek Szkarpawa

Przystanek Szkarpawa to niewielki obiekt położony bezpośrednio nad Szkarpawą, około pięciuset metrów na wschód od mostu zwodzonego w Rybinie. Administracyjnie miejsce to przynależy do miejscowości Tujsk, ale dla wodniaków punktem odniesienia jest położona nieopodal Rybina. Na terenie znajduje się budynek z pokojami do wynajęcia, otwarty basen, oraz osobny domek letniskowy. Na miejscu można wypożyczyć rowery oraz drobny sprzęt wodny (m.in. kajaki).

I teraz najważniejsze dla wszystkich, którzy płyną Szkarpawą. Właściciele obiektu zapraszają turystów wodnych na krótszy lub dłuższy postój przy solidnym, pływającym pomoście. Niestety, z toru wodnego Szkarpawy musimy się do pomostu przebijać przez zieloności. Jak pokazuje jedno z zamieszczonych poniżej zdjęć, jest to jednak możliwe. Do dyspozycji są osobne łazienki i prysznice. Można nabrać wody i podłączyć się do prądu.

Gospodarze obiektu proszą wodniaków chcących się zatrzymać, o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Pomost pływający często jest "zastawiony" kajakami czy małymi łódkami i wiedząc o Waszym przybyciu, przygotują dla Waszej jednostki wolne miejsce do cumowania.


Ważne informacje

  • GPS: 54°16'59.8"N 19°07'25.3"E
  • Telefon: 506-059-314

Piotr Salecki (2023)


Panorama Przystanku Szkarpawa - fot. archiwum Przystanku Szkarpawa


Pomost cumowniczy Przystanku Szkarpawa - fot. Czarter Skilso

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź