Dawna przystań Mazur Tourist

Dawna przystań zlokalizowana była w ujściu Iławki. Miejsce to jest bardzo dobrze osłonięte przed falowaniem. Szczątki przystani były możliwe do zauważenia przed laty. Obecnie nawet największy optymista zauważy jest tu jedynie miejscowo umocniony brzeg. W sąsiedztwie powstają trzy apartamentowce, a właściciel kompleksu planuje również budowę w tym miejscu przystani. Obecnie cumują jachty cumują tu wprost do brzegu "na dziko".

Aktualizacja 2020: w miejscu dawnej przystani zbudowano pomosty cumownicze z y-bomami zarządzane przez Port 110, a na brzegu powstały budynki mieszkalne.

Piotr Salecki (sierpień-wrzesień 2016, aktualizacja 2020)


Tu była dawna przystań Mazur Tourist - fot. Piotr Salecki (sierpień-wrzesień 2016)

Tu była dawna przystań Mazur Tourist - fot. Piotr Salecki (sierpień-wrzesień 2016)

   
 Podziękowania dla przystani Pod Omegą w Iławie, Związku Gmin Jeziorak w Iławie i Andrzeja Różyckiego (Murfela) i Jerzego Makieły (JurMaka)
Ten artykuł i zdjęcia powstały dzięki dzięki Waszej pomocy. Przystań Pod Omegą udostępniła bezpłatnie infrastrukturę portową a jej właściciele i pracownicy udzielili wszechstronnej pomocy. Związek Gmin Jeziorak udostępnił możliwość bezpłatnego slipowania sprzętu używanego do rejsów. Andrzej Różycki udzielił ogromnej pomocy podczas przygotowania do rejsów. Jerzy Makieła wspierał mnie podczas przygotowania do locyjnych rejsów po Pojezierzu Iławskim i wielokrotnie brał w nich udział.
 
   


Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź