Stare Jabłonki - pomost przy parkingu imienia Zielaka

Pomost przy parkingu imienia Zielaka położony jest na południowym krańcu jeziora Szeląg Wielki. Pomost jest zrujnowany, cumowanie przy nim jest niebezpieczne. Degradacja pomostu w kolejnych latach (piszę te słowa w 2022 roku) może spowodować, że pod wodą pozostaną niewidoczne resztki pali i całej konstrukcji. Tuż przed pomostem wzdłuż linii brzegowej - nad wodą - przechodzi niska niewidoczna z wody linia wysokiego napięcia. Na parkingu dostępne jest wc typu toi-toi. Wzdłuż brzegu, obok parkingu znajdziecie miejsca, gdzie można zacumować "na dziko" (miejscowo kamieniste lub żwirowe dno). W sezonie na drodze panuje dość intensywny ruch samochodowy.

Ważne informacje:

  • GPS (koniec zrujnowanego pomostu): 53°41'26.0"N 20°04'41.1"E
  • Locja jeziora Szeląg Wielki - tutaj


Piotr Salecki (2022, aktualizacja 2024)


Nieoznakowana (oznakowanie na brzegu praktycznie niezauważalne) i niewidoczna z wody linia energetyczna nad wodą, równolegle do brzegu na jeziorze Szeląg Wielki przy parkingu im. Zielaka - fot. Piotr Salecki (październik 2020)

To samo zdjęcie z zaznaczoną linią energetyczną nad wodą, równolegle do brzegu na jeziorze Szeląg Wielki przy parkingu im. Zielaka - fot. Piotr Salecki (październik 2020)


Zrujnowany pomost cumowniczy. Możemy próbować lądowania "na dziko" wprost do brzegu ale cały czas uwaga na linię energetyczną - fot. Piotr Salecki (2020)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź