Pomost miejski (aktualnie zarząd przystani ZGJ)

Keja miejska położona jest w naturalnej zatoce Jezioraka, w pobliżu przystani Pod Omegą. Keja miejska to długi, drewniany pomost, wzdłuż skarpowego brzegu. Pomost wyposażony jest w polery cumownicze.  Cumujemy burtą wzdłuż pomostu, lub dziobem - na odcinku, na którym są wystawione boje. Pomost nie jest w żaden sposób pilnowany i nie ma tu żadnej obsługi. Cumowanie, a zwłaszcza pozostawianie jachtu na dłużej - na ryzyko armatora. Na krańcu pomostu, przy granicy z przystanią Pod Omegą, stoi toaleta toi-toi.

Aktualizacja 2021: Pomost jest obecnie pod opieką Związku Gmin Jeziorak i jest zarządzany przez Przystań (port) Związku Gmin Jeziorak w Iławie (ten przy którym jest nadwodna stacja paliw). Pomost został wyremontowany, ustawiono boje cumownicze. Cumowanie jest płatne.

Piotr Salecki (wrzesień 2016, 2021)

Iława - keja miejska. Z lewej prywatne pomosty, z prawej - przystań Pod Omegą - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)

Iława - keja miejska  - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Iława - keja miejska  - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)

   
 Podziękowania dla przystani Pod Omegą w Iławie, Związku Gmin Jeziorak w Iławie i Andrzeja Różyckiego (Murfela) i Jerzego Makieły (JurMaka)
Ten artykuł i zdjęcia powstały dzięki dzięki Waszej pomocy. Przystań Pod Omegą udostępniła bezpłatnie infrastrukturę portową a jej właściciele i pracownicy udzielili wszechstronnej pomocy. Związek Gmin Jeziorak udostępnił możliwość bezpłatnego slipowania sprzętu używanego do rejsów. Andrzej Różycki udzielił ogromnej pomocy podczas przygotowania do rejsów. Jerzy Makieła wspierał mnie podczas przygotowania do locyjnych rejsów po Pojezierzu Iławskim i wielokrotnie brał w nich udział.
 
   

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź