Duży Gierczak

Mały Gierczak i Duży Gierczak prawdopodobnie były kiedyś jedną wyspą. Cieśnina między nimi jest bardzo płytka i nieżeglowna. na obu wyspach ustawione są pomosty Związku Gmin Jeziorak, a przy pomostach wc i pojemniki na śmieci. Warto podkreślić, że w toaletach jest czysto i przyjemnie pachnie. Są one regularnie serwisowane a śmieci są wywożone. Na wyspach, oprócz pomostów dostępne są liczne piaszczyste miejca biwakowe, a cieśnina między wyspami jest częstym miejscem kąpieli przypływających tu załóg.
Piotr Salecki (kwiecień 2017)


Duży Gierczak, z lewej strony widoczne drzewa Małego Gierczaka - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Z prawej Duży Gierczak, z lewej Mały Gierczak, pomiędzy wyspami cieśnina kąpielowa - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)Jedno z miejsc biwakowych - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)

Pomost Związku Gmin Jeziorak od wschodniej strony wyspy z wody... - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


...i z brzegu - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)Drugi pomost Związku Gmin Jeziorak schowany jest za północną stroną wyspy - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)Od pomostu ZGJ na północnym brzegu ciągnie się pasek piaszczystego brzegu - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Pomost ZGJ na północnym brzegu wyspy - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


W pobliżu wc i pomost cumowniczy dla statku asenizacyjnego - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Miejsce biwakowe na zachodnim brzegu. Na horyzoncie po prawej stronie widać wyspę Bukowiec - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź