Leśny Ostrów - jezioro Płaskie

Leśny Ostrów i Stodółka to dwie położone blisko siebie wyspy. Leśny Ostrów jest mniejszy od Stodółki i położony jest bliżej brzegu.


Leśny Ostrów i Stodółka to dwie położone blisko siebie wyspy. Leśny Ostrów jest mniejszy od Stodółki i położony jest bliżej brzegu. Przejścia między wyspą a południowym brzegiem, oraz cieśnina pomiędzy Leśnym Ostrowem i Stodółką są pełne niewielkich kęp i trzciniaków. Zdarzają się również podwodne przeszkody - takie jak na przykład ledwo wystające spod wody drewniane pale i spłycenia. Najlepiej omijać wyspy od strony pełnego jeziora, a eksplorując je od strony południowej - uważać.
Piotr Salecki (kwiecień 2017)


Od lewej - Leśny Ostrów, Stodółka, wyspa bez nazwy. Na pierwszym planie po prawej - trzciniak. Fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Leśny Ostrów (przed nim trzciniaki), dalej Stodółka - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Leśny Ostrów, dalej Stodółka, a małą wysepka z prawej strony nie ma nazwy - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Południowy skraj Leśnego Ostrowu z prawej strony, na wprost cieśnina zarośnięta trzcinami i roślinnością wodną, pomiędzy wyspą a brzegiem jeziora - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Leśny Ostrów, z prawej w tle - wyspa bez nazwy - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Leśny Ostrów, za nim Stodółka - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Leśny Ostrów z prawej, Stodółka z lewej - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Cieśnina pomiędzy Leśnym Ostrowem (z prawej) a Stodółką (z lewej) jest raczej trudna do przejścia choć na mapie wygląda obiecująco  - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)


Cieśnina pomiędzy Leśnym Ostrowem (z prawej) a Stodółką (z lewej) z nieco dalszej odległości  - fot. Piotr Salecki (wrzesień 2016)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź