Szeląg - pomost pola namiotowego Zakątek

Pole namiotowe "Zakątek" położone jest na północnym krańcu jeziora Szeląg Wielki. W tym miejscu szerokość jeziora i tak stosunkowo niewielka (średnio około 900 metrów) stopniowo się zmniejsza i wynosi około 250 metrów. Z perspektywy naszego jachtu widzimy solidny pomost, wyposażony w polery cumownicze, tuż za nim przycumowane łódki wędkarskie, rower wodny i inne małe pływadełka oraz niewielką piaszczystą plażę. Brzeg jeziora w tym miejscu jest wysoki, skarpowy i pozbawiony towarzyszącej nam wcześniej ściany drzew.

Cumując do pomostu musimy wziąć pod uwagę, że jest on użytkowany przez wycieczkowiczów przebywających na polu namiotowym, a pojawienie się jakichś wodnych turystów chcących tu przycumować jest wydarzeniem dnia. Dlatego na pomoście mogą być porozkładane wędki czy różne akcesoria wędkarskie, jakieś ręczniki czy inne przedmioty. Uważajmy. Oprócz dwóch ogromnych polerów na krańcach, pomost nie ma żadnych innych urządzeń cumowniczych, ale bez problemu możemy przełożyć nasze cumy wokół słupów na których oparty jest pomost czy belek wspornikowych, trzeba się jednak wtedy nieco wychylić.

Poz zacumowaniu idziemy na górę zameldować się i przywitać. Na miejscu możemy skorzystać z czystych toalet i pryszniców, minisklepiku i baru czy kręgu ogniskowego. Raz w tygodniu są wędzone ryby.
Piotr Salecki (2022)

Warto zajrzeć

  • Galeria zdjęć pola biwakowego Zakątek Piotra Saleckiego jest tutaj
  • Opis jeziora Szeląg Wielki Piotra Saleckiego jest tutaj


Zbliżamy się do Zakątka - jezioro wyraźnie się zwęża - fot. Piotr Salecki (2022)


Przed nami pomost Zakątka - fot. Piotr Salecki (2022)


Zakątek od strony wody - fot. Piotr Salecki (2022)


Pomost cumowniczy Zakątka - fot. Piotr Salecki (2022)


Pomost cumowniczy Zakątka i kąpielisko z plażą - fot. Piotr Salecki (2022)


Zakątek - przy parasolach jest bar i zaplecze sanitarne - fot. Piotr Salecki (2022)


Pole namiotowe Zakątek -cennik 2022 i ważna infografika z lewej strony - fot. Piotr Salecki (2022)


Zakątek - miejsce na ognisko - fot. Piotr Salecki (2022)

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź