Skarbek

Przystań zlokalizowana jest na wschodnim brzegu Jezioraka, na łagodnie wznoszącym się zboczu. Cumujemy do czterech pomostów z y-bomami, z których najdłuższy jest od strony Iławy, a najkrótszy od strony Makowa. Na pomosty doprowadzona jest woda i prąd. Przystań położona jest 2 km od centrum miasta,  w odległości pozwalającej bez trudu skorzystać z miejskiej oferty (sklepy, apteki, stacje benzynowe). Na przystani znajduje się miejsce na ognisko i grilla z wiatą dla około 40 osób. Można skorzystać ze slipu a w razie awarii jachtu z pomocy bosmańskiej.

Tuż przed przystanią ustawione są znaki ograniczenia prędkości do 6 kilometrów na godzinę, które to ograniczenie obejmuje całe jezioro na tym odcinku, aż do Iławy.

Przystań Skarbek – Tadeusz Świst

ul. Wańkowicza 12, 14-200 Iława, Tel./fax: 89 648-64-40, 601-666-539, poczta@przystanskarbek.pl


Piotr Salecki (siepień-wrzesień 2016)Przystań Skarbek - fot. Piotr Salecki (sierpień-wrzesień 2016)


Przystań Skarbek - fot. archiwum przystani Skarbek


Przystań Skarbek - fot. archiwum przystani Skarbek

   
 Podziękowania dla przystani Pod Omegą w Iławie, Związku Gmin Jeziorak w Iławie i Andrzeja Różyckiego (Murfela) i Jerzego Makieły (JurMaka)
Ten artykuł i zdjęcia powstały dzięki dzięki Waszej pomocy. Przystań Pod Omegą udostępniła bezpłatnie infrastrukturę portową a jej właściciele i pracownicy udzielili wszechstronnej pomocy. Związek Gmin Jeziorak udostępnił możliwość bezpłatnego slipowania sprzętu używanego do rejsów. Andrzej Różycki udzielił ogromnej pomocy podczas przygotowania do rejsów. Jerzy Makieła wspierał mnie podczas przygotowania do locyjnych rejsów po Pojezierzu Iławskim i wielokrotnie brał w nich udział.
 
   

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź